Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Więcej o przeglądach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ale macie problemy wymieniać olej u znajomego mechanika wraz z filtrami a w kompie raz na 30kkm przestawić u kogoś kto vaga, ja tak robię i mam gdzieś serwis jak ma się rozsypać to i tak mnie oleją i powiedzą ze to z mojej winy. Też mam ustawione co 30kkm przegląda a dwa razy wymieniłem sam olej oczywiście norma 502 wraz z filtrem kabinowym, teraz wymienię olej z filtrem olejowym i powietrza. A jak chcesz ASO to wymieniaj co ileś tam kilosów ale kompie nie grzeb tylko filtr oleju niech będzie oryginalny z ASO. A później do ASO wydać kasę za pieczątkę, obecnie przejechane 11kkm.

    Komentarz


    • Sprawdzałem we Wrocławiu....koszt wykonania pierwszego przeglądu po 15 000km plus aktywacja kolejnych na okres 1 rok lub 15 000km to wydatek ok. 200-250 zł w zaleznosci od ASO ( własny olej i filtry: oleju, powietrza i kabinowy).

      Komentarz


      • Zamieszczone przez MarcinK.
        Sprawdzałem we Wrocławiu....koszt wykonania pierwszego przeglądu po 15 000km plus aktywacja kolejnych na okres 1 rok lub 15 000km to wydatek ok. 200-250 zł w zaleznosci od ASO ( własny olej i filtry: oleju, powietrza i kabinowy).
        Tak się składa że nie ma żadnego powodu by pierwszy przegląd robić wcześniej niż przy 30kkm. Wystarczy że przy 15kkm wymienisz sam olej, a dopiero przy 30kkm przegląd + przestawienie na stałe okresy. Koszt wymiany oleju w Gall ICM + kasowanie inspekcji olejowej + wpis w książce = 51pln
        JEST >>> O2FL by Lockin

        BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
        BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
        BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
        BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

        Komentarz


        • Jeszcze zdecydowałem się na montaż blokady skrzyni biegów...
          Podsumowując komplet z w/w "przeglądem" to 850 zł.

          Komentarz


          • Polecam po tych 15kkm wymienić też filtr powietrza.... nie wiem jakie testy pokazały by wymianę filtra powietrza też robić co 30kkm, przecież po 10-15kkm jest tyle syfu na i w filtrze, że aż nie chce mi się myśleć co jest po 30kkm...
            "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

            Komentarz


            • A wymiana nie jest co 60 tyś....?

              Komentarz


              • Trochę popadamy w paranoję, z tymi wymianami. Nawet serwisant (uczciwy) wyciągnie filtr przedmucha i założy spowrotem stary.

                Ceed1, Tak mi się też zdaje, że w wykazie przeglądów jest co 60 tys km, co jest trochę za rzadko, niemniej daje to do myślenia, że jeżeli producent to dopuszcza, to może to oznaczać, że przepustowość filtra jest o tyle przewymiarowana, że nawet zatkanie przez 60 tys km eksploatacji, nie przeszkadza.
                Była O1 jest F2.

                Komentarz


                • W kwestii filtra powietrza...na pewno wiele zależy po jakich drogach najczęściej się jeździ.... w poprzednim aucie gdzie codziennie dojeżdżałem nieutwardzoną drogą do posesji ( mnóstwo kurzu, szczególnie latem ) - to zaprzyjaźniony mechanik mój filtr powietrza pokazywał ku przestrodze innym, a były wymieniane max. co 15 tys. za każdym razem ( co roku ) ...

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Maicroft
                    A po co chcecie cokolwiek zmieniac w komputerze ??
                    Ja zmieniłem dla zasady (czyli porządku) a poza tym mam odnotowane w SAP przejście na stałe okresy i jednoczesną akceptację serwisu/SAP dla oleju 0W40 z normą 502

                    [ Dodano: Pią 19 Wrz, 14 22:12 ]
                    Zamieszczone przez lockin
                    Zamieszczone przez MarcinK.
                    Sprawdzałem we Wrocławiu....koszt wykonania pierwszego przeglądu po 15 000km plus aktywacja kolejnych na okres 1 rok lub 15 000km to wydatek ok. 200-250 zł w zaleznosci od ASO ( własny olej i filtry: oleju, powietrza i kabinowy).
                    Tak się składa że nie ma żadnego powodu by pierwszy przegląd robić wcześniej niż przy 30kkm. Wystarczy że przy 15kkm wymienisz sam olej, a dopiero przy 30kkm przegląd + przestawienie na stałe okresy. Koszt wymiany oleju w Gall ICM + kasowanie inspekcji olejowej + wpis w książce = 51pln
                    Ja w ASO zapłaciłem coś koło 110 pln (z filtrem) łącznie z wpisem do KG więc za ~ 60 pln wolę mieć święty spokój, gdzie do tego przy wymianie oleju auto zostało podłączone pod komputer i umyte.
                    Pozdr. Przemek

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X